Zboża kupno

Zboża kupno – temat bardzo istotny zwłaszcza dla mniejszych gospodarstw, które kupują zboża na pasze. Wiąże się on ściśle z dystrybucją i kontraktacją zbóż. Duzi i bardzo duzi producenci pasz zwykle sami kontraktują zboża bezpośrednio u producentów omijając pośredników i firmy zajmujące się dystrybucją zbóż. Inaczej jest w przypadku mniejszych odbiorców kupujących zboża na pasze.

Nie mając możliwości kontraktowania zbóż bezpośrednio dokonują oni zakupów, korzystając z kanałów dystrybucyjnych różnych firm zajmujących się pośrednictwem w handlu płodami rolnymi. Rozwiązanie to pozwala bardzo często na uzyskanie bardzo korzystnej ceny zakupu, ponieważ firma dystrybucyjna zwykle skupuje zboże z rynku w bardzo dużych ilościach, co pozwala na uzyskanie korzystnych (niskich) cen zakupu – a to z kolei przekłada się na dobre ceny dla mniejszych gospodarstw i producentów pasz, którzy nie mogą samodzielnie ustalać cen z dużymi producentami zbóż.

Kupując zboże na rynku należy brać pod uwagę wiele czynników. Oprócz niewątpliwie najważniejszych, którymi są jakość i cena - nie należy zapominać o możliwościach dostawy. Odpowiednia logistyka i sieć dystrybucji dostawcy zboża jest szczególnie ważna w przypadku zakupów dokonywanych przez właścicieli małych i średnich gospodarstw rolnych oraz producentów pasz. Należy pamiętać o tym, że nie zawsze niska cena zboża u dystrybutora przełoży się na równie niskie koszty u kupującego. Bardzo często koszty transportu znacząco podnoszą cenę końcową.

Firma DosChem, która jest właścicielem serwisu www.eagro.pl, od wielu lat zajmuje się kupnem i sprzedażą zbóż oraz rzepaku. Doświadczenie, dobrze rozwinięta sieć dystrybucji oraz kontakty zdobyte w tym czasie pozwalają na oferowanie zbóż w bardzo dobrych cenach. W celu sprawdzenia naszej oferty wystarczy zarejestrować się w naszym serwisie i skorzystać z narzędzi które pozwolą kupować i sprzedawać zboża w łatwy i przystępny sposób.

eAgro.pl

Ogólnopolski serwis branży rolnej