Saletrzak 27N

Intensywny rozwój rozmaitych dziedzin nauki pozwala na tworzenie coraz lepszych oraz wysoce wyspecjalizowanych produktów - jednym z nich jest saletrzak 27N. Dzięki ukończeniu drugiej linii granulacji mechanicznej nawozów saletrzanych możliwa stała się produkcja granulatów (nawozów saletrzanych w granulkach) spełniających najwyższe europejskie normy. Nowa odmiana saletrzaka dostępna jest w sprzedaży od niedawna, a już zdążyła zrobić nie małą rewolucję.

Saletrzak 27N klasyfikowany w grupie nawozów azotowych, wytwarzany jest z mączki dolomitowej oraz azotanu amonu. To w głównej mierze obecność mączki dolomitowej wpływa na jakość nawozu poprzez redukcję naturalnej kwasowości azotu amonowego oraz wzbogacenie całej substancji w wartościowy wapń i magnez. Saletrzak 27N wyglądem nie odbiega od innych nawozów. Okrągłe granulki przybliżonej wielkości od 2 do 55 mm charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością mechaniczną, a obecność na ich powierzchni specjalnego środka zapobiega zbrylaniu się.

Skład saletrzaka 27N:

  • Azot całkowity 27%
  • Wapń min. 2%
  • Magnez min. 4%

Uniwersalne właściwości saletrzaka 27 umożliwiają stosowanie go na każdym rodzaju gleby ze wskazaniem na kwaśne i z małą ilością magnezu. Jest on świetnie tolerowany przez wszystkie rośliny uprawne wliczając do tego rośliny przedsiewne oraz pogłówne. Bardzo dobra rozpuszczalność tego nawozu pozwala na szybkie przyswojenie przez rośliny składników odżywczych. Na rynku dostępny jest w workach 50 kg oraz 500 kg.

Saletrzak 27 makro bardzo szybko absorbuje wodę i wilgoć dlatego też znajduje się w grupie nawozów higroskopijnych. Dużą uwagę należy przywiązać do jego magazynowania, najlepiej w suchych i czystych budynkach izolowanych od wilgoci. Niewskazane jest również dopuszczenie do saletrzaka promieni słonecznych, opadów atmosferycznych, a także nagrzewanie do 30°C. Składowane worki należy układać maksymalnie w 10 warstwach w bezpiecznej odległości od źródła ciepła (min. 1,5m) i ścian magazynu (min. 0,2 m).

Zainteresowany kupnem nawozów? Zarejestruj się w naszym wortalu i skorzystaj z narzędzi które pozwolą Ci kupować nawozy w łatwy i przystępny sposób.

eAgro.pl

Ogólnopolski serwis branży rolnej