Saletra

Dla prawidłowe rozwoju rośliny potrzeba nie tylko tak oczywistych czynników jak odpowiednia gleba, słońce i powietrze. Równie ważne jest właściwe nawożenie, które uodparnia roślinę na rozmaite pasożyty i choroby, a także powoduje że jest niezwykle dorodna. Producenci oferują na rynku całą gamę najróżniejszych tego typu środków, a wszystko po to, aby zapewnić obfite zbiory i zaradzić wszelkim niekorzystnym warunkom.

Jednym z takich "wspomagaczy" jest saletra amonowa 34%N (magnezowana), bezbarwna, krystaliczna substancja, która świetnie rozpuszcza się w wodzie. W sprzedaży znana jest pod postacią białego lub kremowego granulatu, łatwego do przechowywania. Należy ona do grona najlepszych nawozów mineralnych, a jej uniwersalny charakter powoduje, że może być stosowana na rozmaitych glebach pod wszystkie rośliny, w każdej fazie ich rozwoju.

Pełne walory nawozowe saletry amonowej uaktywniają się na glebach lekkich, gdzie zawarty w niej magnez odgrywa bardzo ważną rolę w procesie fotosyntezy roślin. Na pozostałych rodzajach gleb, nawóz najlepiej wymieszać z ziemią, a w przypadku braku opadów, kilkakrotnie podlać w okresie od tygodnia do dwóch. Przed wysiewem można także wymieszać ją ze wszystkimi dostępnymi nawozami potasowymi, fosforanem amonu, polifoską czy superfosfatem granulowanym. Należy jednak unikać kontaktu saletry z nawozami wapniowymi.

Zainteresowany saletrą lub innymi nawozami? Zarejestruj się w naszym wortalu i skorzystaj z narzędzi które pozwolą Ci kupować i sprzedawać nawozy w łatwy i przystępny sposób.

eAgro.pl

Ogólnopolski serwis branży rolnej