Nawozy

Do prawidłowego rozwoju rośliny potrzebne są nie tylko tak oczywiste składniki jak woda, powietrze, słońce i gleba, ale również odpowiednie tzw. „wspomagacze”. Nawozy rolnicze, bo o nie tutaj chodzi, mają ogromne znaczenie i praktycznie żadna uprawa nie może się bez nich obejść. Podnoszą one znacznie jakość i obfitość plonów, a co za tym idzie pozytywnie wpływają na późniejsze korzyści finansowe rolników. Fakt ten sprawia, że sprzedaż nawozów to w chwili obecnej zysk zarówno dla producentów jak i dla samych konsumentów.

Większość nawozów ma za zadanie wzbogacać gleby w odpowiednie składniki pokarmowe, które pozytywnie wpływają na właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne. Sposób ich przyswajania zależy od aktualnych potrzeb roślin i dzieli się na wchłaniane od razu i te, których działanie odczuwalne jest jeszcze nawet przez kilka lat od pojedynczego zastosowania. Na rynku dostępny jest cały przekrój środków tego typu, od naturalnych, aż do tych pochodzenia komunalnego bądź przemysłowego. Należą do nich nawozy fosforowe, nawozy potasowe, nawozy wieloskładnikowe, nawozy jednoskładnikowe, czy też nawozy płynne (RSM).

Zanim jednak rozpocznie się cały, niezwykle istotny proces nawożenia należy zwrócić szczególną uwagę na wymagania danej rośliny. Odpowiednio dobrane nawozy mogą znacznie podnieść jej walory, jednak te wybrane zbyt pochopnie mogą skutecznie zniszczyć całą uprawę, powodując ogromne straty finansowe. Dobrze również poznać aktualne ceny nawozów, co możliwe jest również w naszym serwisie.

Zainteresowany nawozami? Zarejestruj się w naszym wortalu i skorzystaj z narzędzi które pozwolą Ci kupować i sprzedawać nawozy w łatwy i przystępny sposób.

eAgro.pl

Ogólnopolski serwis branży rolnej