Nawozy płynne

Są to nawozy o charakterystycznej, wodnistej strukturze, dzięki czemu roślina błyskawicznie je wchłania przyjmując tym samym niezbędne do prawidłowego rozwoju substancje. Mają one szereg zastosowań i występują w różnych zestawieniach, jednym z nich jest roztwór saletrzano-mocznikowy, potocznie nazywamy RSM.

Nawóz ten przebojem wkradł się na Polskie i światowe rynki od samego początku zdobywając duże grono zwolenników. RSM działa bardzo szybko, a efekty dobroczynnego wpływu widoczne są przez długi czas. W jego skład wchodzi azot w trzech postaciach - azotanowej, amonowej i amidowej. Dzięki płynnej konsystencji oraz możliwość wzbogacania go poprzez dodanie fosforu, magnezu oraz siarki jest on bardziej wydajny, lepiej przyswajany przez rośliny i dostarcza im więcej składników odżywczych. Wszystko to w połączeniu z korzystną ceną sprawia, że stosowanie RSM jest obecnie bardziej opłacalne niż tradycyjnej saletry amonowej, którą z powodzeniem może zastępować.

Nawóz saletrzano-mocznikowy przeznaczony jest głównie do pogłównego i przedsiewnego wspomagania wszystkich roślin zbożowych, sadowniczych, warzywniczych, rzepaku, ziemniaków, buraków, a także użytków zielonych. Głównym producentem roztworu saletrzano-mocznikowego na terenie Polski są Zakłady Azotowe "Puławy".

Zainteresowany nawozami płynnymi? Zarejestruj się w naszym wortalu i skorzystaj z narzędzi które pozwolą Ci kupować i sprzedawać nawozy w łatwy i przystępny sposób.

eAgro.pl

Ogólnopolski serwis branży rolnej